XXII. Dobogókői Hegyi Maraton 2017

2017. 11. 18-án  részt vettem  a  XXII. Dobogókői Hegyi Maraton futóversenyen, amely    36 km  hosszúságú volt + 1436 méter szintkülönbséggel, sajnos szintidőn kívül sikerült csak teljesíteni,  amely szintidő 5 óra volt.

Egy gondolat a versennyel kapcsolatban, csak a magam megnyugtatására! Ez volt az 1. ilyen jellegű versenyem, mint a 22. dobogókői férfi tájfutó hegyi maraton. A verseny 46 indulójából 33 futó ért be szintidőn belül! Tényleg megtaláltam a fizikai teljesítőképességem határát, egyelőre! Kicsit még feszítek majd rajta!  Olyan óriási futóval vehettem részt a versenyen, akit eddig csak tévében láttam, a Budapest Maraton győztesével (tájfutó) Józsa Gáborral, aki persze simán meg is nyerte!  🙂 2 óra 46 perccel. Az tetszett a versenyen, hogy mindenki arra futkorászhatott amerre akart, csak az ellenőrző pontokon kellett bedugni az ellenőrző dugókát, a megadott sorrendnek megfelelően. Sokunk telepítette a telefonjára a tereppel kapcsolatos térképet – lehetett volna légvonalban is telesíteni a távot az csak 27 kili lett volna   – csak hát a térerő az nem igazán volt még lajtos kocsival sem!  : Így a manuális térképes ködben történő útkeresés, illetve az előző futó háta volt a mérvadó. Volt egy ultrafutó srác, még a nevét sem tudom, egymást segítettük a versenyen ! Amikor egyikünk éppen megrogyott a másik adott neki erőt. Sokáig együtt haladtunk és adott egy kis biztonságot, figyeltünk egymásra! Prédikálószékre együtt másztunk fel! Utánunk már bontották is az ellenőrzőpontokat (7 percet késtünk),így már csak a futottak még kategóriába sorolódtunk, már csak az volt a cél, hogy a CÉLBA BEÉRJÜNK ki így, ki úgy. Azt hiszem beleszerettem a tájfutásba.  Ezt a szabadságot soha nem éreztem még futóversenyen( csinálj amit akarsz, te döntesz, csak érj be )

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.